Spis treściInne strony o botachInne strony

O stronie

Witam na stronie poświęconej Chatterbotom (Chatbotom)!

Na stronie można będzie znaleźć wiele informacji na temat chatterbotów, będzie można porozmawiać z chaterbotem. Na stronie będę zamiennie używał określenia Chatterbot i Chatbot. Na wstępnie chciałem przybliżyć czym jest program tak nazywany.

ChatBot jest programem, który symuluje człowieka, z którym prowadzi się rozmowę w języku  rozpoznawanym dla człowieka (naturalnym). Oczywiście głównym celem rozwijania chatterbotów i programów tego typu jest stworzenie wrażenia rozmowy z człowiekiem, a anie z programem.

Za mentora rozwoju tego typu programów uznaje się Alana Turinga, który znany jest jako twórca testu Turinga. Test ten został stworzony, aby rozpoznać czy dana maszyna jest inteligentna. Więcej informacji na ten temat tutaj.

Sposoby działania Chatbotów mogą znacznie różnić sie od siebie, najprostszym rozwiązaniem jest ustalenie odpowiedzi na konkretne słowa lub ciągi słów. Więcej informacji na ten temat tutaj.

Poza stosowaniem chatterbotów do celów rozrywkowych czy naukowych, stosuje się je jako programy wspomagające marketing i reklamę. Więcej na ten temat tutaj.


Oprogramowanie UrbiCMS 2008 - kontakt